GENEL BİLGİLER

TashMahal Alaçatı;

TashMahal Alaçatı, 19.Yüzyıl Alaçatı yaşam tarzını hissedeceğiniz, tarihi mimarisine sadık kalınarak ve bununla beraber çağdaş yaşamın gereksinimleri gözetilerek restore edilmiş 150 yaşında bir konak.. Büyüleyici güzellikte bir Rum evi ve yemyeşil huzurlu bir bahçe...

TashMahal Alaçatı Otel ' de, Ocak, Cumba, Teras, İroni, Romance, Dora1, Dora2, Provence olmak üzere 8 farklı oda tipi bulunmaktadır.

Ocak Oda : Konağın ikinci katında ve eskiden mutfak olarak kullanılan bölümünde, adını içindeki tarihi ocaktan alan sempatik bir oda sizi bekliyor. Üstelik ocağın sunacağı şöyle de bir sürpriz var: hemen yanında yer alan restorasyon sırasında küreklik olarak yapıldığı zannedilen boşluğun, esas kullanım amacının bacanın etrafında oluşan sıcak havanın tüm odayı dolaşarak odanın ısıtılmasına yardım eden ilkel ama etkili bir sıcak hava kanalı olduğu sonradan ortaya çıkmıştır. Bu tatlı sürpriz sizi geçmişe sürükleyerek kalışınıza nostaljik bir hava katacak, eski zamanların yaşam tarzını size kısa süreli olsa da hissettirecektir. 20m² odanız, klimalı ,minibarlı, duş ve WC'li. Odanızda ayrıca saç kurutma makinası, çelik kasa, telefon ve kablosuz internet bulunmaktadır.

Cumba Oda : Bu oda adını TashMahal'in en iyi korunan bölümlerinden biri olan ve konağın çıkmaz sokağına bakan yan cumbasından alıyor. Yan cumbanın tamamı eski ve her bir parçası ahşap ve taş ustalarının birebir el emeğiyle özenle onarıldı. Zorlu restorasyon sürecinde bir gün mimarımız Sevgili Salih Seymen "Eski gibi, eski değildir" demişti. Yan cumbaya bakınca ne kadar haklı olduğu daha iyi anlaşılıyor. Cumbaya dokunduğuzda adeta tarihe dokunuyorsunuz. Orjinal gömme dolabı, masalsı dekorasyonuyla TashMahal'in en özgün ve görülmeye değer odalarından biri. 25m² olan Cumba'da klima, minibar,duş, WC, saç kurutma makinası, çelik kasa, telefon ve kablosuz internet bulunmaktadır.

Teras Oda : Konağın ikinci katındaki koridorun sonunda büyük beyaz bir kapı göreceksiniz, o kapıdan girin. Tam karşınızda bir niş, işte konağın eski sakinlerinin dua köşesi ve yapının Musevi evi olduğunun kanıtı tipik unsurlardan biri. Sonra ahşap merdivenlerinizden odanızın üst katına çıkın. Geniş, aydınlık, sakin bir oda, bir o kadar da konforlu ve önünde büyük terasıyla sizi bekliyor. Balkonda birkaç oturma grubu, şemsiye, keyif yapmanız için ve sadece size ait. Gündüz güneşlenme ve gece yıldızları seyretme olanağı sunuyor. Terasın manzarasında Alaçatı'nın eski yel değirmenleriyle günümüzün rüzgar enerjisi panellerini yanyana görmek mümkün. 30m² olan odanızda klima, minibar, duş, WC, saç kurutma makinası, çelik kasa, telefon ve kablosuz internet mevcut.

İroni Oda : Tarih, estetik ve romantizm bir arada...Kalınlığı bir metreye yaklaşan taş duvarlar yanlızca doğal konforunuzu değil, aynı zamanda sıcak Ege yazlarında serinliğinizi de sağlıyor. İroni adı odada yer alan iki pencereden birinin iç mekana ve diğerinin dış mekana bakıyor olmasından geliyor. Dış mekana bakan pencereden Tashmahal'in bahçesini seyredalabilir, diğer pencereden benzersiz bir vitraydan sızan renkli ışık demetlerinin aydınlattığı koridoru izleyebilirsiniz. Özgün dekorasyonuyla İroni hem taş dokuyu ve hem de konforu birlikte yaşayacağınız bir oda. 25m² olan İroni'de klima, minibar, duş, WC, saç kurutma makinası, çelik kasa, telefon ve kablosuz internet bulunmaktadır.

Romance Oda: Eski konağın misafir odası olarak kullanılan büyük salonu, şimdi TashMahal?in en gözde odalarından biri olan Romance'a ev sahipliği ediyor. Romance'ı TashMahal'in diğer odalarından ayıran, Alaçatı'da eşine çok az rastladığımız 150 yıllık mermer görünümlü duvarları ve en az onlarla yaşıt tavan süslemeleri, kapıları ve tarihi dokusuyla barışık mobilyaları.. Romance'ın çift yönlü cephesi Alaçatı sokaklarının cezbeden görüntüsünü kucaklıyor ve inanılmaz güzellikteki pencereleri, perdelerini havalandıran huzurlu rüzgarları size taşıyor. Romance banyosuyla da çok özel.. Yaklaşık 35m² olan Romance'da klima, minibar, masaj duş, WC, telefon, saç kurutma makinası, çelik kasa ve kablosuz internet bulunmaktadır.

Dora 1 : Dora ev; konağın hemen karşısında iki katlı tipik bir Rum evi ve Dora evin orjinal taş mimari dokuyu belki en fazla yaşayabileceğiniz odası Dora I. Biri TashMahal' in çıkmaz sokağına ve diğeri Alaçatı'nın tipik dar sokaklarından birine açılan iki kapısıyla oldukça özgün. Sıcak yaz günlerinin aydınlık öğleden sonralarında, Dora I'in serin ve huzurlu ortamında dinlenmek insana her şeyi unutturuyor. Kışın şömine keyfiyse bambaşka. 25m² olan Dora I'de klima, minibar, duş, WC, saç kurutma makinası, çelik kasa, telefon ve kablosuz internet mevcut.

Dora 2 : Dora evin ikinci katında, begonvilin süslediği bir balkondan , yüksek tavanlı, sakin, serin ve ışığıyla büyüleyici bir odaya gireceksiniz, burası Dora II . Bir an için zamanı unutun, pencerelerinizi açın, o koskocaman yatağa uzanın ve tavandaki 150 yıllık kestane kütükleri seyredalın. Bir bakmışsınız Alaçatı rüzgarları perdelerinizi usul usul havalandırmaya başlamış ve uzak tarlalardan lavanta kokularını size taşıyor, kimbilir belki o sırada yolunu şaşırmış, bir kelebek konuğunuz olur. Akşam üstü dilerseniz bahçeden yukarılara, balkonunuza kadar uzanan badem ağacının gölgesinde dinlenir, bahçe ve sokağı sulamaya çıkan Cemil'le laflarsınız. 25m² olan Dora II'de klima, minibar, duş,WC, saç kurutma makinası, çelik kasa, telefon ve kablosuz internet bulunmaktadır.

Provence Oda : TashMahal'in avlusunda daha önce Rumlar tarafından üzüm ve gıda saklamak için kullanılmış bir depo. En az konak kadar eski bu taş yapı, şimdi asma katlı oda olarak kullanılıyor. Kapısı TashMahal'in bahçesindeki o eşsiz kartal başlı mozağiye açılıyor. Provence bağımsız yapısı, büyük ve kullanışlı oluşu ve adeta bir masal ev görünümüyle en çok ilgi gören odalardan biri. Alt katta bulunan oturma odası, tarihi şömine ile keyfinize keyif katarken, üst katta yatak odası size huzur dolu bu odada rahat bir uyku sağlıyor. Fransa'nın Provence bölgesinde lavanta tarlalarından topladıkları çicekleri esans yapmadan önce böyle depolarda biriktirirlerdi. Bu depolar genellikle yüksek tavanlı ve çiceklerin etkilenmemesi için sınırlı ışık alan ancak, "güvercinlik" denen yuvarlak ve yüksek pencereler sayesinde iyi havalanan mekanlardı. Biz bu odaya mimarisi ve dekorasyonundaki benzerlikleri nedeniyle "Provence" diyoruz.

 

 

Tesisten yararlanmak ve detaylı bilgi almak için lütfen 0850 333 9 555 arayınız...
Denize Uzaklık: şehir merkezine 3500 Mt mesafededir.

İzmir Uzaklık: ilçe merkezine 56 KM mesafededir.

Çeşme Uzaklık: 3 KM mesafededir.

Adnan Menderes Hava Alanı: 70 KM mesafededir.

3 KM konumdadır.

Tesisin kendisine .

OTEL ÖZELLİKLERİ

  Çocuklar İçin
  Oda Özellikleri
Balkon Banyo-Duş Banyo-Küvet Kiralık Kasa
Lcd Televizyon Minibar Split Klima Uydu sistemi
  Otel Özellikleri
A La Carte Restoran Açık Restoran Bahçe Cafe Bar
Uyandırma Servisi Wireless     
  Spor ve Aktiviteler

Yorumlar

Otel Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı


FOTO GALERİ BÖLÜMÜ

VİDEO BÖLÜMÜ

Ulaşım